Lhotský Zdeněk (Praha 1956)
Mísa Vitrucell
sklo opálově šedé, tavené ve formě technikou Vitrucell, sign. a dat. Zdeněk Lhotský 2014, průměr 33 cm (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autora.
Zdeněk Lhotský po studiu na Střední sklářské školy v Železném Brodě absolvoval ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze. Je zakládajícím členem výtvarné skupiny Tvrdohlaví. V roce 1994 zakládá Studio Lhotský – Pelechov, které se specializuje na techniku tavené plastiky. V tomto oboru je studio na světové špičce, taví se zde díla od nejvýznamnějších sklářských výtvarníků. Zdeněk Lhotský se věnuje i volné tvorbě. V poslední době se zabývá novou metodou tavení skla Vitrucell, kterou dociluje nebývalých světelných a optických kvalit. Nabízená mísa jednoduchého tvaru působí dojmem slepených střepů, objem mísy modeluje světlo procházející jednotlivými buňkami skla.
15.10.2015 - 20:00
CZK 120.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 80.000,-
Lhotský Zdeněk (Praha 1956)
Mísa Vitrucell
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 15.10.2015 - 20:00 |
Místo konání aukce: | ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1 |
Prohlídka: | 01.10. - 15.10.2015 |
Položky z jiných aukcí
- Franz (Franjo) Basdera *
- * - Österr. - WIPABLOCK (128:104:127:103,5),
- Korallenring
- Antonio da Correggio Nachahmer des 19. Jahrhunderts